V těchto dnech získal za vydání jubilejního zpěvníku Písničky, které ani čas neodvál …, Josef Kalbáč z Třebohostic ocenění Zlatá Bursova brána, které uděluje Muzeum venkovského života a LIVA Předslavice. „Těší nás, že jsme mohli podpořit vydání všech dílů unikátního zpěvníku, které obsahují 573 lidovek od pamětníků“, řekl nám při slavnostním vyhlášení v zaplněném třebohostickém kulturním domě Václav Jungwirt, zakladatel ceny, muzea a rodinné firmy LIVA Předslavice. Není naším cílem ocenit mnoho lidí, ale jen ty, kteří neúnavně přispívaji k šíření dobrého jména jihočeského venkova. A k tomu autoři zpěvníku Jiří Kalbáč a muzikant Jiří Nestřeba přispěli během deseti let sběratelského projektu měrou nevídanou.