O víkendu v prvním srpnovém týdnu převzal Ing. Václav Malina, redaktor Českého rozhlasu za neúnavnou popularizaci díla Jakuba Bursy plaketu Zlatá Bursova brána, kterou uděluje Muzeum venkovského života a společnost LIVA Předslavice. Stalo se tak v rámci sousedského setkání v rodišti stavitele lidového baroka v Dolních Nakvasovicích na Prachaticku. Zakladatel muzea a rodinné firmy z Předslavic Václav Jungwirt tímto způsobem ocenil citlivou propagaci tvůrce fenomenální architektury i podporu venkovské pospolitosti. Odpolední program vyvrcholil na hřišti u potoka pohádkovým příběhem o Vidrbíně v nastudování divadelního souboru Rarášek. Obnovené premiéře přihlížela mile překvapená autorka díla Ondřejka Harvalíková. Tradiční událost připomenutí rodáka Jakuba Bursy připravila Obec Bušanovice ve spolupráci s ASTERIA centrum vzdělávání, s. r. o.